Jste zde

Konference ALTERNATIVNÍ ZDROJE ENERGIE 2018

Konání akce:

20.06.2018 - 08:30 - 21.06.2018 - 17:00

Místo konání:

Kroměříž, Dům kultury v Kroměříži, ul. Tovačovského 2828

Pořadatelem konference je Společnost pro techniku prostředí ve spolupráci s Československou společností pro sluneční energii. Na organizaci se letos podílí tři asociace zastupující tři segmenty obnovitelných zdrojů energie: solární fototermické systémy, solární fotovoltaické systémy a tepelná čerpadla.

Na setkání v Kroměříži budou diskutovat a přednášet společně s dalšími hosty i řada odborníků z ČVUT UCEEB. Vystoupí například Tomáš Matuška, vedoucí odd. Energetické systémy budov s přednáškou Získávání vody ze vzduchu s využitím sluneční energie v prostředí pouště, nebo Petr Wolf zástupce vedoucího v odd. Monitoring a řízení inteligentních budov, který bude mluvit o přímém ohřevu vody pomocí fotovoltaického systému.

Konference se zaměří na trend výstavby pasivních a energeticky efektivních budov, které účinně využívají obnovitelné zdroje energie (OZE). Diskutovat se bude především o současném stavu české legislativy ohledně zateplení budov a nechává stranou využití OZE.

Cílem konference, podobně jako v předchozích ročnících, je přinést nové poznatky z výzkumu a vývoje OZE, ukázky z monitorovaných realizací s ohledem na snížení energetické spotřeby konvenčních paliv a možnosti ekonomicky funkčních řešení pro širší rozvoj ve výstavbě.

Odkaz na SBORNÍK ke stažení zde.

Mezi hlavní témata patří:

● Budovy energeticky téměř nulové, nulové a plusové

● Solární fototermické systémy

● Fotovoltaické systémy v budovách

● Tepelná čerpadla a využití energie prostředí

● Využití biomasy v budovách

● Akumulace energie

● Úspory energie v provozu

Podrobný program konference

Vyplňte registrační formulář

 

Konference ALTERNATIVNÍ ZDROJE ENERGIE 2018 v Kroměříži