Jste zde

Zúčastněte se experimentu: Evakuace vlaku CityElefant

21.05.2018

Během experimentu budete několikrát cvičně evakuovat vagón vlakové soupravy při simulované mimořádné situaci a budeme zjišťovat charakteristiky pohybu při úniku. STŘEDA 13. ČERVNA 2018 OD 9:00, areál DKV, Chodovská 1476/3b Praha 4, Michle. Na věku, pohlaví a příslušnosti k ČVUT vůbec nezáleží.

Organizují:

  • požární křídlo Katedry konstrukcí pozemních staveb FSv ČVUT v Praze
  • Výzkumný ústav kolejových vozidel, a.s.
  • Depo kolejových vozidel v Praze
  • požární laboratoř Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT

O co se jedná?

Během jednoho dopoledne proběhne série zkoušek, během kterých bude simulován nouzový výstup z vozu typu EPJ471 (dvoupatrový CityElefant). Sledovat přitom budeme především charakteristiky pohybu osob při úniku za různých podmínek (např. při úniku na terén či po schodištích). 

Proč se experiment koná?

Získaná data a pozorování jsou velmi cenná a poslouží jako podpůrný a validační materiál pro matematické modelování evakuace osob, hodnocení bezpečnosti a interiérových prvků vozu.

Kdy a kde?

Experiment proběhne 13. června 2018 (středa) v areálu Depa kolejových vozidel (DKV)  Praha, Chodovská 1476/3b v Praze Michli (mapa zde). Časová náročnost experimentu se předpokládá od 9:00 do 13:30.  Samotnému experimentálnímu dni bude předcházet povinná informační schůzka, která se uskuteční 4. června 2018 (pondělí) od 18:00 v místnosti C-208 Fakulty stavební ČVUT v Praze (mapa zde). Na informační schůzce Vás seznámíme se všemi podrobnostmi, harmonogramem experimentu a bezpečnostními pokyny týkajících se cvičné evakuace i pohybu v areálu DKV Praha.

Jak se mám přihlásit?

V případě zájmu prosím vyplňte tuto přihlášku a zašlete ji na email evakuace [at] uceeb [dot] cvut [dot] cz nejpozději do neděle 3.6.2018. Tato přihláška bude považována za závaznou.

Platí tato výzva jen pro studenty ČVUT?

V žádném případě! Na věku, pohlaví a příslušnosti k ČVUT vůbec nezáleží, naopak, pro dosažení kvalitních výsledků bude třeba vlak zaplnit co největším počtem účastníků, ideálně s velkou věkovou rozmanitostí! Pokud si uvědomujete, že by tato akce zajímala někoho dalšího, určitě mu o ní řekněte. Shrnutí základních informací vhodné k přeposlání je k dispozici zde.

Máte dotazy?

Neváhejte nás kontaktovat na emailu evakuace [at] uceeb [dot] cvut [dot] cz nebo na telefonních číslech +420 724 049 154 a +420 737 072 579.