Jste zde

Budeme přednášet a vystavovat na veletrhu Urbis Smart City Fair v Brně

31.05.2019

Vědci z Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT Tomáš Vácha a Vladislav Martínek vystoupí se svými příspěvky na odborných konferencích konaných v rámci veletrhu Urbis Smart City Fair, který proběhne na brněnském výstavišti ve dnech 5. až 6. června 2019. Kromě přednášek můžete navštívit také náš stánek číslo 31 v pavilonu G1.

V sále Morava v  přízemí pavilonu A3 se bude 5. června 2019 od 13.30 hod. konat seminář s názvem „Smart City: najděme nová řešení starých problémů za pomoci (nejen) odborníků z vysokých škol“. Během něj přednese Tomáš Vácha příspěvek „Město jako živá laboratoř: Participativní design a pilotní projekty v městských inovacích“, v němž posluchače seznámí s možností využití  participativního designu pro uplatnění nových řešení v ekosystému konkrétních měst. Zároveň se zamyslí nad tím, jakou roli dnes hrají pilotní projekty v procesu městských inovací a jakou roli by hrát mohly.

Vladislav Martínek vystoupí ve středu 5. června 2019 v rámci pódia „Energetická politika“ během panelu „Věda se potkává s obnovitelnými zdroji“, který bude zahájen v 11.00 hod. Přednese zde příspěvek „Přesná lokální předpověď osvitu s využitím Sky Imageru - naděje pro stabilní síť s fotovoltaikou“. V něm se bude zabývat otázkou, jak překlenout nestálost obnovitelných zdrojů tak, aby se staly konkurenceschopnou náhradou tradičních zdrojů. Vysvětlí, že spolehlivá a přesná předpověď slunečního osvitu je nezbytná pro účinné řízení energetických systémů kompenzující nestálost přírodních zdrojů energie.   

Rádi bychom vás také pozvali k prohlídce naší expozice na veletrhu Urbis Smart City Fair. Na našem stánku č. 031 v pavilonu G1 vám Michal KuzmičTomáš Vlach a Tomáš Vácha představí naše technologie, vize a řešení v oblasti Smart City. 

Na našem stánku vám představíme technologicky inovovanou Inteligentní solární lavičku Levitee, která plní současné funkční a bezpečnostní požadavky moderního městského prostředí a uspokojuje nároky na zvýšení bezpečnosti a komfortu na veřejných prostranstvích.