Jste zde

Metodika hodnocení rozvoje inteligentních měst

06.11.2018

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR), České vysoké učení technické v Praze – Univerzitní centrum energeticky efektivních budov (UCEEB) a Česká rada pro šetrné budovy (CZGBC) Vás zvou na odborný seminář, kde bude představena Metodika hodnocení rozvoje inteligentních měst.

Kdy: Úterý 20. listopadu 2018 od 10:00 do 14:00 hod.

Kde: IPR CAMP, Vyšehradská 57, 128 00  Praha 2

Na poli technologického rozvoje obcí jde o první koncepční veřejný dokument, který dává českým obcím detailní návod, jak provést vyhodnocení jejich pokroku směrem k ideálu inteligentního města (Smart City). Na semináři se dále dozvíte o aktivitách MMR a možnostech spolupráce s ČVUT UCEEB a CZGBC. 

O metodice:

Města, která chtějí naplňovat koncept inteligentního města – Smart City, mají v dnešní době minimální nebo žádné nástroje na hodnocení, jak jsou v tomto směru daleko. Z tohoto důvodu vzniká v projektu metodika hodnocení udržitelnosti inteligentních měst. Obsahem metodiky je popis základních principů koncepce Smart City, včetně určení cílů i vysvětlení jejich tvorby, a především hodnotící sada ukazatelů – indikátorů – pro město. Metodikou bude možné hodnotit udržitelnost, inovativnost a technologický rozvoj města či obce. Důležitým aspektem je zohlednění dopadů na obyvatele, aby technologický rozvoj neměl negativní dopad na jejich kvalitu života. Metodika byla vyvíjena ve spolupráci se třemi českými obcemi – MČ Prahou 3, Kladnem a Pacovem. Projekt byl podpořen grantem MMR. Metodika bude veřejně dostupná koncem roku 2018. 
Účast je pro registrované bezplatná. 

Pozvánka ke stažení.

Registrujte se do 16. listopadu 2018 na veronika [dot] kandusova [at] cvut [dot] cz