Jste zde

Podpořte Mikolajice ve finále soutěže E.ON Energy Globe 2019

29.07.2019

Obec Mikolajice jako první v České republice provozuje systém, který spojil Mikroelektrárnu WAVE s inteligentním řízením, fotovoltaickými články a bateriovým úložištěm. Tato zatím ojedinělá instalace zásobuje teplem a elektřinou z obnovitelných zdrojů místní úřad, obchod a hasičskou zbrojnici. V internetovém hlasování můžete tento ukázkový projekt podpořit i vy.

Ve finále kategorie Obec letošního ročníku soutěže E.ON Energy Globe se o hlasy veřejnosti uchází systém instalovaný v obci Mikolajice na Opavsku, který využívá solární panely, bateriové úložiště a v neposlední řadě také mikroelektrárnu WAVE vyvinutou v buštěhradských laboratořích Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT.

Jejich spojení je ovládáno inteligentním řízením, které vždy vybírá vhodný zdroj energie, zatímco její přebytek naopak uskladňuje. Systém díky tomu dodává elektřinu v létě i v zimě, ve dne i v noci. Kromě komplexního využití obnovitelných zdrojů se jedná o významný přínos pro krizový management obce, jejíž klíčové objekty mohou zůstat v plném provozu i během výpadku dodávky elektrické energie z rozvodné sítě. Navíc se jedná o prakticky bezobslužné zařízení, což je pro malou obec s nulovou nezaměstnaností velmi důležité.   

Podpořte v internetovém hlasování na adrese https://www.energyglobe.cz projekt s názvem „Využití alternativních zdrojů energie v Mikolajicích“ a vyhrajte zajímavé ceny pro vylosované hlasující.