Jste zde

Zkoušeli jsme únosnost komínového systému

24.10.2019

Novinka od společnosti Schiedel prošla testováním v laboratořích Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT. Výsledky zkoušek přispějí k významnému rozšíření nabídky komínových těles s průměry nad 700 mm, které v současnosti nejsou na trhu běžně dostupné.

PRIMA OVER BIG je jednovrstvý komínový systém vhodný pro odvod spalin od všech typů spotřebičů, který se při průměrech DN800, DN900 a DN1000 hodí hlavně pro velké industriální projekty. Je odolný vůči vlhkosti, může být provozován v suchém i mokrém režimu. Jeho předností je kvalitní materiál, nerezová ocel třídy 1.4404, spolehlivá a bezpečná klasická technika spojování. Je možné z něj sestavit jak komínovou vložku, tak i kouřovod.

V rámci experimentální analýzy byly podrobeny zkoušce vybrané dílce výrobní řady o průměru 1 000 mm. Cílem bylo stanovení únosnosti rovných dílů, dvířkového dílu, sopouchu 0° a 45° a dále byl testován vynášecí díl, který slouží ke kotvení komínového tělesa k nosné konstrukci. Zjištěné poznatky pomohou významně rozšířit portfolio společnosti Schiedel, s.r.o. Projekt byl podpořen inovačním voucherem Ústeckého kraje.