Asistivní technologie: Inspirace z regionů

1. 4. 2026 | Praha

Konference představí konkrétní příklady, funkční modely a praktické nástroje, které jsou již dnes v České republice využívány ke zlepšení kvality života lidí se sníženou soběstačností. Zároveň ukáže, jak asistivní technologie reálně podporují práci pečujících, obcí, krajů i poskytovatelů sociálních a zdravotních služeb.

Hlavním cílem konference je ukázat, že zavádění asistivních technologií do praxe není teorie, ale proveditelné a přenositelné řešení, využitelné i v menších obcích a regionech.

Program nabídne tematické panelové bloky zaměřené na:

  • informovanost a osvětu v oblasti asistivních technologií,
  • místa a formáty, kde je možné si technologie prakticky vyzkoušet,
  • konkrétní nástroje, modely podpory a spolupráce pro obce a služby.


Konferenci pořádají Univerzita J. E. Purkyně a JINAG v rámci projektu CESMOD.

Prosíme o přihlášení nejpozději do 15. března 2026 prostřednictvím registračního formuláře: https://cesmod.cz/prihlaseni-asistivni-technologie-1-4/
Součástí programu je také navazující kulatý stůl k budoucnosti péče o seniory v obcích. Účast na kulatém stole je dobrovolná a vyžaduje samostatnou registraci: https://cesmod.cz/prihlaseni-ws-budoucnost-pece-o-seniory-1-4-2026/
ACILITY MANAGEMENTU.