Kdo jsme

Jsme centrem špičkového mezioborového výzkumu pro vývoj technologií a řešení přispívajících k udržitelnému rozvoji ve stavebnictví. Přinášíme inovace pro udržitelnou budoucnost se zaměřením na budovy, města, energetiku a životní prostředí. Propojujeme vědu s celým dodavatelským řetězcem ve stavebnictví a energetice, odbornými asociacemi, samosprávami i centrální státní správou, stejně jako s neziskovým sektorem.

Náš výzkum realizujeme jak prostřednictvím výzkumných projektů s podporou národních i mezinárodních grantových agentur, tak formou zakázkového výzkumu a vývoje konkrétních produktů, či nezávislého prověřování jejich technických vlastností pro podniky. Vyvíjíme i vlastní chráněná řešení, která nabízíme k licencování. 

Architektům a developerům pomáháme nasazovat nové technologe a energeticky úsporná a ekologicky šetrná řešení v jejich projektech. Městům a obcím radíme s energetickými koncepcemi a územním rozvojem, a jsme jim nezávislým poradcem při využívání nových technologií a definování požadavků na novou výstavbu. Centrální státní správě poskytujeme expertizu pro tvorbu strategických dokumentů, legislativy, norem a dotačních programů. Poskytujeme odborné kurzy a profesní školení v oblasti stavebnictví a energetiky.

 

Základní čísla

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT se od svého otevření v roce 2014 dynamicky rozvíje a roste.

Organizační struktura

6

Výzkumných oddělení

19

Týmů

21

Laboratoří

192

Zaměstnanců

NAŠE HISTORIE A SOUČASNOST

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT (UCEEB) bylo založeno ve spolupráci Fakulty stavební, Fakulty strojní, Fakulty elektrotechnické a Fakulty biomedicínského inženýrství s cílem propojování klíčových mezioborových kompetencí potřebných ke snižování energetické náročnosti budov.

Prvotní záměr, který vzniknul pod vedením prof. Zdeňka Bittnara v roce 2008, byl rozpracován do projektové žádosti tehdejšího operačního programu Věda a výzkum pro inovace (OP VaVpI) financovaného z Evropského fondu pro regionální rozvoj a státního rozpočtu České republiky. Projektová žádost byla přijata v roce 2012 a následně začala výstavba areálu centra v Buštěhradě, jehož architektura demonstruje energeticky šetrné a udržitelné přístupy. V roce 2014 byl provoz centra slavnostně zahájen.

V roce 2024 jsme slavnostně oslavili prvních deset let činnosti centra, během kterých jsme realizovali 221 výzkumných projektů, více než 1000 zakázek smluvního výzkumu a máme na kontě řadu špičkových výsledků.


Kontakty
 

Hlavní kontakt

Aleš Kozubek
asistent ředitele
E-mail: ales.kozubek@cvut.cz
Telefon: +420 224 356 701

Spolupráce s průmyslem
a městy

Michal Kuzmič
E-mail: michal.kuzmic@cvut.cz
Telefon: +420 224 356 776
Mobil: +420 773 070 447

Kontakt pro média

Tereza Valentová
E-mail: tereza.valentova.2@cvut.cz
Telefon: +420 770 193 815

Projektové oddělení

Kristina Reist
E-mail: kristina.reist@cvut.cz
Mobil: +420 773 744 228