ČVUT se představilo na mezinárodním kongresu Smart City Expo World 2022

Aktualita, 24.11.2022
V Barceloně minulý týden proběhl každoroční Smart City Expo World Congress. V rámci expozice hlavního města Prahy prezentovalo Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT partnerům z celého světa chytré technologie, které vyvíjí v oblasti městských inovací.

Na pražském stánku jsme návštěvníky seznámili s naší činností s přesahem do oblasti Smart City. Na místě jsme se potkali s našimi mezinárodními partnery z projektů SPARCS, CrAFt, NEB-STAR, PLURAL a dalších. Diskutovali jsme s řadou světových odborníků o chytrých řešeních v městském prostředí.

Veletrh nabídl možnost potkat zástupce mezinárodních společností, které se zajímají o inteligentní a inovativní řešení. Využili jsme účasti na kongresu a představili jsme jim naše produkty vhodné pro licencování a uvedení na trh:
 
  • Prosklený fotovoltaický tepelný kolektor
  • Senzorový systém MoistureGuard pro ochranu dřevěných konstrukcí
  • ENVILOP: lehký plášť budovy na bázi dřeva pro uhlíkově neutrální budovy
  • Předpověď osvitu a pokročilé algoritmy řízení fotovoltaiky (PV Forecast, Sky Imager)
  • Nová vzduchotechnická jednotka s rekuperací tepla
  • Inteligentní systém distribuce tepla (systém Hydronics 4.0 a čerpadlo Q)
     
Smart City Expo World (SCEWC) je přední mezinárodní summit o městech a chytrých městských řešeních pořádaný společností Fira de Barcelona. Prezentovalo se na něm více než 700 měst z pěti kontinentů, 853 vystavovatelů a více než 400 řečníků. Akci navštívilo okolo 20 000 účastníků ze 134 zemí. Posláním SCEWC je prostřednictvím podpory inovací a vyhledávání příležitostí ke spolupráci vytvářet po celém světě lepší budoucnost pro města a jejich obyvatele.