Představili jsme svou činnost ománskému ministru zahraničí

Aktualita, 16.04.2019

Během pracovní návštěvy České republiky zavítal ománský ministr zahraničních věcí také na rektorát ČVUT, kde jsme mu prezentovali výsledky práce Univerzitního centra energeticky efektivních budov. Součástí jednání byl i návrh na spolupráci v rámci projektování budovy nově zřizované české ambasády v Ománu.

Jeho Excelence Yousuf bin Alawi bin Abdullah dorazil v doprovodu zástupců českého ministerstva zahraničí Juraje Koudelky a Lukáše Gavendy. Hosty uvítali rektor Vojtěch Petráček, prorektor Zbyněk Škvor a ředitel Univerzitního centra energeticky efektivních budov Lukáš Ferkl. Během připraveného programu si pak všichni se zájmem prohlédli energeticky soběstačný dům Air House, v němž v současnosti sídlí Informační centrum ČVUT. Prohlídku svým výkladem doprovodil náš kolega Antonín Lupíšek.

Návštěva vzešla z diplomatické aktivity spojené se záměrem otevřít v Ománu českou ambasádu, jejíž povinnosti dosud plní zastupitelský úřad v Rijádu. Během jednání se proto hovořilo také o tom, že by se ČVUT UCEEB mohlo podílet na projektování nové budovy velvyslanectví. Při přípravě návrhů bychom díky tomu mohli zúročit zkušenosti, které jsme načerpali při realizaci projektů S.A.W.E.R. a Air House. Spolu s námi by se na projektu měli podílet také odborníci z German University of Technology in Oman (Gutech).