Sluneční energie od A do Z

Aktualita, 15.01.2022

Podívejte se na krátké video našeho výzkumného týmu Fotovoltaické systémy, ve kterém představuje svou činnost a nabízí případným partnerům možnosti využití zajímavých inovací.

S energetickou soběstačností se snažíme jít sami příkladem. V našem sídle využíváme energii ze slunce, a když nesvítí, pomáhá nám velká baterie. Testujeme různé typy fotovoltaických modulů i baterií, ale nedělá nám žádné problémy ani vylézt z laboratoře a měřit reálné systémy v terénu. Nové technologie podrobujeme náročným zkouškám, teprve pak je doporučujeme dále.

Spolu s partnery zkoušíme nové přístupy a možnosti využití moderních technologií v každodenním životě. Každý Watt se počítá, jdeme proto do nejmenších detailů. Solární systémy optimalizujeme pomocí podrobných analýz osvitu, posuzujeme kompatibilitu a skutečnou životnost jejich komponent a našim klientům radíme, jak efektivně uchovávat energii v bateriích a využívat jí pro vlastní potřebu. Nebojíme se ani extrémních podmínek. Naše solární zařízení vyrábějí elektřinu a vodu na poušti. Spolupracujeme i s provozovateli české vědecké stanice v Antarktidě. Navštivte naši FV laboratoř a využijte potenciál solární energie naplno.

Odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?v=jSONeZKlBls