Demonstrační instalace

Začátkem června jsme dokončili demonostrační fasádu pro dlouhodobé testování na jižní straně budovy UCEEB v Buštěhradě.

Požární zkouška Envilop fire

Během provedených zkoušek prokázal Envilop fire požární odolnost EI(I>O) 60 DP3 a EI(I<O) 90 DP3!

Vývoj a testování Envilop fire

Varianta fire je vyvíjena v roce 2015. Má zlepšené požární vlastnosti za použití systémových prvků a spojů se standardním Envilopem.

Konference Pasivní domy 2014

Na přelomu října a listopadu jsme se zůčastnili konference Pasivní domy v Brně.

Veletrh Dřevostavby 2014

Prototyp systému Envilop byl k vidění na veletrhu Dřevostavby 2014 ve stánku domovského centra UCEEB.

Inovace roku 2012

Envilop byl oceněn titulem „Nejlepší český energetický a ekologický projekt 2012“

Envilop je návrh řešení lehkého obvodového pláště panelového typu na bázi dřeva. Lehký obvodový plášť byl navržen v rámci projektu Inteligentní budovy (CZ.1.05/3.1.00/13.0283) z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace MŠMT, který je financován EU a státním rozpočtem České republiky.

Envilop může sloužit jako náhrada tzv. Boletických panelů, užívaných na budovách od šedesátých let dvacátého století po střední a východní Evropě.

Koncept Envilopu je chráněn užitným vzorem „Lehký obvodový plášť panelového typu na bázi dřeva“, číslo přihlášky PUV 2013-28513 Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT v Praze.

Licence k výrobě systému Envilop bude nabídnuta ve veřejné soutěži během léta 2015. Budoucí výrobce získá veškeré projekční podklady, výsledky akreditovaných zkoušek a technickou podporu ze strany UCEEB.

solar

Integrace prvků

Envilop má integrovanou dřevěnou konstrukci, která umožňuje provést při pohledu z vnější strany bezrámové zasklení, systémovou integrace vnějších žaluzií s motorovým pohonem. Dále je možnost integrace fotovoltaických panelů jako fasádního obkladu nebo možnost integrace podparapetní větrací jednotky s rekuperací.

 

thwood

Progresivní materiály

Na Envilop byly použity materiály na bázi dřeva se speciálními vlastnostmi: rám panelu z vrstvených dýh s vysokou únosností, vnější konstrukční plášť z tenké tuhé difuzní dřevovláknité desky, dřevěné prvky ve styku s vnějším prostředím provedeny z bezúdržbového tepelně upraveného dřeva Thermowood, tepelné mosty jsou minimalizovány korkovou, aerogelovou nebo vakuovou izolací.

 

cnc

Maximální prefabrikace

Envilop je optimalizován pro automatizovanou výrobu na CNC obráběcích strojích, možnost montáže bez dodatečného lešení, řešení spár mezi panely je pomocí pružných těsnění, které umožňuje dilatační pohyby panelů.

Comments are closed