Jste zde

UNIVERZITNÍ CENTRUM ENERGETICKY EFEKTIVNÍCH BUDOV ČVUT SE PYŠNÍ DVĚMA TITULY ČEEP 2015, KTERÉ ZÍSKALO ZA MIKROELEKTRÁRNU WAVE A MOISTURE GUARD

28.11.2016

V úterý 22. listopadu 2016 byly v Betlémské kapli slavnostně předány tituly a další ocenění vítězům 14. ročníku celostátní soutěže Český energetický a ekologický projekt 2015. Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT v Praze získalo celkem dvě ocenění. Mikroelektrárna WAVE triumfovala v kategorii Projekty a v kategorii Inovace získal ocenění Moisture Guard.

Cílem soutěže je prezentovat stavby, projekty a inovace, které významným způsobem snižují energetickou náročnost, zvyšují energetickou účinnost zdrojů a přispívají ke zlepšení životního prostředí v České republice.

„Udělení titulů nás velmi těší a motivuje zároveň. Je to potvrzení, že to, co děláme, děláme správně a popohání nás k další práci a vývoji, zejména v aplikační oblasti,“ sdělil Lukáš Ferkl, ředitel UCEEB ČVUT v Praze.

WAVE, mikroelektrárna na výrobu elektřiny a tepla z biomasy, která získala Titul ČEEP 2015 v kategorii Projekty, bude po uvedení na trh sloužit jako energetický zdroj do bytových domů a menších lokálních kotelen. Zařízení vychází z technologie vyvinuté v UCEEB ČVUT a pracuje na principu takzvaného organického Rankinova cyklu (ORC). V roce 2015 mikroelektrárna WAVE vyhrála v soutěži Ekologický oskar cenu pro nejlepší nápad a její vývoj dlouhodobě podporuje energetická společnost E.ON.

Moisture Guard, systém pro kontinuální monitoring vlhkosti, získal Titul ČEEP 2015 v kategorii Inovace. Systém se používá při konstrukci dřevostaveb a je schopen včas odhalit problémy se zvyšující se vlhkostí a přibližně lokalizovat ohnisko vlhkosti. Více o systému naleznete na webových stránkách http://www.moistureguard.cz/.

Kompletní informace o soutěži najdete na http://www.top-expo.cz/ceep-2015/. 

Tisková zpráva zde.