Centrum pokročilých materiálů a efektivních budov CAMEB

Registrační číslo: TN01000056
Poskytovatel: TA ČR - Program NÁRODNÍ CENTRA KOMPETENCE
Řešitel: Ing. Robert Jára, Ph.D.
Zahájení: 01.01. 2019
Ukončení: 31.12. 2022
Partneři: Vysoké učení technické v Brně, Mendelova univerzita v Brně, Technická univerzita v Liberci, AERS s.r.o., AZS 98, s.r.o., cadconsulting, spol. s r.o., Dlubal Software s.r.o., FENIX Trading, s. r. o., GEOtest, a.s., INFRAM a.s., Kloboucká lesní s.r.o., KNAUF Praha, spol. s r. o., KOMA MODULAR s.r.o., KORADO, a.s., MĚSTO TŘEŠŤ, PREFA KOMPOZITY,a.s., RD Rýmařov s. r. o., R E G U L U S spol. s r.o., SEDUM TOP SOLUTION s.r.o., SUBTECH, s.r.o., WAFE s.r.o., KNAUF INSULATION, spol. s r.o., HOCHTIEF CZ a. s., di5 architekti inženýři s.r.o., Skanska a.s., Siemens, s.r.o., Wienerberger s.r.o., AGROP NOVA a.s., KRONOSPAN OSB, spol. s r.o., VDT Technology a.s., TKP geo s.r.o., Teco a.s .

Motivací pro Národní centrum kompetence CAMEB je ubývání, resp. řídnutí neobnovitelných přírodních zdrojů, a to jak materiálových, tak energetických, a dopad tohoto jevu do stavitelství. Současný trend masivních energetických úspor provozu budov sice přináší výrazná zlepšení v oblasti provozních energií, avšak materiálová a energetická náročnost výstavby tím prudce roste.

CAMEB sdružuje partnery s takovými kompetencemi, které umožní nalézat lepší využití zdrojů ve stavitelství. Na základě optimalizace životního cyklu budeme schopni navrhovat lepší budovy s využitím principů znalostní a cirkulární ekonomiky. K tomu zároveň využíváme moderní technologie z oblasti digitalizace, optimalizace, modelování a efektivního řízení procesů.

V rámci projektu CAMEB je řešeno 12 výzkumných dílčích projektů. Více informací o CAMEB a dílčích projektech naleznete na stránce www.cameb.cz.