Naše senzory dostaly nový kabát

Aktualita, 15. 05. 2023

Dřevo jako udržitelný stavební materiál prožívá renesanci. Stále častěji se prosazuje nejen jako základní stavební materiál rodinných domů i vícepodlažních staveb, ale také v interiérech budov. Tomuto trendu se přizpůsobují rovněž prvky monitoringu nebo ovládání. ČVUT UCEEB proto ve spolupráci se společnostmi InoSens CZ a InnoRenew CoE vyvinulo kombinované senzory kvality vnitřního prostředí s přírodním designem.

Nová designová řada IAQ senzorů kvality vnitřního prostředí vychází vstříc trendu používání přírodních materiálů v interiérech budov při zachování schopnosti měřit komplexní škálu veličin zahrnující teplotu, relativní vzdušnou vlhkost, koncentraci CO2, organických těkavých látek VOC a volitelně i koncentraci prachových částic PM10 a PM2,5. 

Výhodou komplexní senzorové platformy je široká paleta komunikačních rozhraní (RS485, WiFi, LoRaWAN) a používání otevřených standardizovaných komunikačního protokolů (Modbus RTU/TCP, MQTT, HTTP). Obě vlastnosti usnadňují integraci senzorů do systémů automatizace a monitoringu budov.