Studenti připravují soutěžní nástavbu na kolejích Větrník

Aktualita, 01.02.2022

Tým studentů ČVUT se účastní prestižní mezinárodní soutěže Solar Decathlon Europe zaměřené na udržitelnou, efektivní a inovativní výstavbu využívající obnovitelné zdroje energie. O vítězství se budou ucházet s projektem nazvaným FIRSTLIFE vycházejícím z jejich představ o ubytování na kolejích a prvním bydlení. Prototyp modelu nástavby na kolejích Větrník vznikne na experimentální ploše ČVUT UCEEB v Buštěhradu. Na dotazy o soutěži odpovídal člen týmu Zdenko Malík.

Modelová jednotka představuje koncept, který bude aplikovatelný na jakoukoliv budovu s podobnou typologií. Podle tohoto modelu by v budoucnu mohlo vznikat i bydlení pro důchodce, mladé rodiny, či sociální služby. Návrh využívá modulární prefabrikované dřevěné řešení, které urychlí výstavbu. Naším cílem je vytvořit model toho, jak bychom chtěli žít na studentských kolejích. Vytvořit dostatek soukromí, ale také podmínky pro socializaci studentů. Zároveň nabídnout řešení, které nezatěžuje životní prostředí.“ prozradil Zdenko Malík, student Fakulty stavební a zaměstnanec ČVUT UCEEB.

Celý rozhovor si můžete přečíst v online verzi na webové stránce: https://www.tvarchitect.com/clanek/studentsky-tym-cvut-se-uz-podruhe-uca...

Více o projektu FIRSTLIFE zde.