Systém S.A.W.E.R. bude mít premiéru na obranném a bezpečnostním veletrhu ISDEF v Izraeli

Aktualita, 28.05.2019

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT bude prezentovat systém na získávání pitné vody ze suchého pouštního vzduchu S.A.W.E.R. na 10. ročníku mezinárodního veletrhu ISDEF, který se bude konat ve dnech 4. až 6. června 2019 v izraelském Tel Avivu.

Veletrh ISDEF patří mezi nejprestižnější světové akce zaměřené na prezentaci výrobků a inovací pro potřeby obrany, národní a kybernetické bezpečnosti, zpravodajských služeb, zajišťování veřejného pořádku a ochrany kritické infrastruktury, která je nezbytně nutná k zabezpečení základních životních potřeb obyvatelstva, mezi něž bezesporu patří dodávka pitné vody. Do izraelského Tel Avivu se na něj pravidelně sjíždějí zástupci vlád, armád i bezpečnostních sborů z většiny států světa.

Naše autonomní zařízení S.A.W.E.R. produkující v suchém a horkém klimatu pitnou vodu, kterou je možné použít pro lidskou spotřebu, napájení hospodářských zvířat nebo zavlažování rostlin, by mohlo najít uplatnění například ve službách složek civilní obrany, při humanitárních a vojenských operacích apod. ČVUT UCEEB proto využilo možnosti zúčastnit se odborné mise spojené s účastí na veletrhu ISDEF, kterou organizuje velvyslanectví České republiky v Izraeli a Ministerstvo obrany ČR ve spolupráci s agenturou CzechTrade v rámci Projektu ekonomické diplomacie zastřešovaného Ministerstvem zahraničních věcí ČR.