Testujeme ostrovy klidu

Aktualita, 07.02.2022

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT provedlo ve svých laboratořích sérii zkoušek kvality vnitřního prostředí v mikrokancelářích vyráběných českou společností SilentLab, která s tímto specifickým produktem přišla na trh mezi prvními na světě. Z výsledků analýzy pak vzešlo několik návrhů na vylepšení kvality vzduchu a tepelné pohody.

Modulární mikrokanceláře jsou buňky, které izolují veškeré okolní zvuky, mají vlastní větrání, osvětlení i elektrické zásuvky. Při stěhování je lze snadno rozložit a přemístit. Své uplatnění nacházejí především ve velkých open space kancelářích, kde poskytují oddělený prostor pro práci v tichém prostředí, případně pro různá jednání. Společnost SilentLab je pod označením MICROOFFICE dodává v několika různých verzích. Přestože se jim podařilo úspěšně uchytit na světových trzích a získat mezinárodní designová ocenění, jejich výrobce se stále snaží zvyšovat jejich kvalitu.

Součástí této snahy byly i zkoušky dvojice MICROOFFICE ve verzích PRIME a QUADRIO. Testy provedené v Laboratoři vnitřního prostředí ČVUT UCEEB sestávaly nejprve z orientační vizualizace proudění vzduchu a měření rozložení koncentrace oxidu uhličitého. Dále následovaly analýzy tepelné pohody sedící osoby a proudění vzduchu v prostředí mikrokanceláře. Na jejich základě jsme vypracovali doporučení na úpravy distribučních prvků přiváděného vzduchu, které by měly úplně vyloučit jakékoliv nepříznivé stavy.

Odkaz na video zde: https://www.youtube.com/watch?v=-Zmfzvq0MHA