O nás a o centru

Budovy jsou jednou z oblastí s nejvyšším potenciálem pro dosažení energetických úspor a pro podstatné snížení negativního dopadu lidské aktivity na životní prostředí. K využití tohoto potenciálu je nezbytný integrovaný přístup ke všem fázím životního cyklu budov, a to jak stávajících, tak nových.

prof. Zdeněk Bittnar

Kdo jsme

 

Jsme institucí soustředící se zejména na budovy a jejich nové technologie. Přinášíme inovace z výzkumu do praxe, spolupracujeme na jejich vzniku a nezávisle ověřujeme kvalitu technologií.

Kam směřujeme

 

Naším cílem jsou budovy a jejich technologie šetrné k přírodě, podporující trvale udržitelný rozvoj společnosti a poskytující svým uživatelům zdravé a komfortní vnitřní prostředí.

Naše hodnoty

 

Nezávislost
Racionalita
Odpovědnost
Inovace
Kvalita

O univerzitním centru

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT (UCEEB) bylo založeno v roce 2012 s přispěním Evropského fondu pro regionální rozvoj a státního rozpočtu České republiky jako odezva na požadavky na snižování energetické náročnosti budov. Naše budova v Buštěhradě byla otevřena o dva roky později.

Jsme samostatným výzkumným ústavem ČVUT v Praze a národním centrem kompetence v oblasti šetrných budov. Pracujeme v týmech napříč obory. Vědomě se podílíme na formování podoby stavebnictví budoucnosti. Naším cílem jsou budovy a jejich technologie šetrné k přírodě, podporující trvale udržitelný rozvoj společnosti a poskytující svým uživatelům zdravé a komfortní vnitřní prostředí.

Zjistit více o budově
 

Základní čísla

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT se od svého založení v roce 2013 dynamicky rozvíje a roste.

Organizační struktura

6

Výzkumných oddělení

18

Týmů

21

Laboratoří

192

Zaměstnanců

Kontakty

Hlavní kontakt

Aleš Kozubek
asistent ředitele
E-mail: ales.kozubek@cvut.cz
Telefon: +420 224 356 701

Spolupráce s průmyslem a městy

Michal Kuzmič
E-mail: michal.kuzmic@cvut.cz
Telefon: +420 224 356 776
Mobil: +420 773 070 447

Kontakt pro média

Tereza Valentová
E-mail: tereza.valentova.2@cvut.cz
Telefon: +420 770 193 815

Projektové oddělení

Zuzana Schmidtová
E-mail: zuzana.schmidtova@cvut.cz
Mobil: +420 771 292 282