Pomocí digitalizace zrychlíme výrobu montovaných dřevostaveb

Aktualita, 21.7.2022

Výstupy společného projektu ČVUT UCEEB a firmy RD Rýmařov nazvaného Automation4Timber umožní výrazně zkrátit dobu od prvního kontaktu s klientem po výrobu prefabrikovaných panelů jeho domu.
 
V rámci projektu zajišťujeme analýzu a digitalizaci postupů od první diskuse s klientem o podobě jeho budoucího domu přes následné vytváření projektové dokumentace až po vznik digitálních podkladů pro výrobní stroje. Díky tomuto řešení bude mít zájemce o nový dům možnost si na společném sezení s obchodním zástupcem nakonfigurovat svůj dům na trojrozměrném modelu. Ten se pak automaticky zpracuje a díky navázání na další části informačního systému poskytne informaci o ceně, vytvoří dokumentaci pro stavební povolení a zároveň instrukce přímo pro výrobní stroje. Pro výrobní firmu to bude znamenat výraznou úsporu práce a času jak při komunikaci s klientem, tak v předvýrobní a výrobní přípravě.
 
Na projektu úzce spolupracujeme s Ústavem technologie obrábění, projektování a metrologie Fakulty strojní ČVUT, který provedl celkovou analýzu výrobních procesů a navrhl řadu opatření, která umožní zvýšení efektivity výroby i prostupnosti výrobní linky a připraví společnost RD Rýmařov na další zvýšení stupně automatizace celé produkce montovaných dřevostaveb.

Prezentace projektu zde.